П`ятниця, 03.12.2021, 09:52

null   Зміївська районна рада         null
Головна | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » ФОРУМ ДПІ » ІНТЕРНЕТ КОНФЕРЕНЦІЯ » "ОСНОВНІ АСПЕКТИ БЮДЖЕТНОГО ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ"
"ОСНОВНІ АСПЕКТИ БЮДЖЕТНОГО ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ"
ЗмиевскаяГНИДата: Понеділок, 28.04.2014, 09:32 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Користувачі
Повідомлень: 8420
Репутація: 0
Шановні платники податків! 28.04.2014 року з 15-00 до 16-00 год. відбудеться інтернет-конференція з начальником ДПІ у Зміївському районі Гапон О.В. на тему: "Основні аспекти бюджетного відшкодування ПДВ".
Запрошуємо вас прийняти участь у інтернет-конференції та отримати відповіді на актуальні запитання.
 
ГапонДата: Понеділок, 28.04.2014, 15:12 | Повідомлення # 2
Генералісимус
Група: Модератори
Повідомлень: 5627
Репутація: 0
Цитата Кристи ()
Як визначається сума ПДВ, що підлягає бюджетномувідшкодуванню?

Доброго дня! Дякую за запитання.
Відповідь: Відповідно до п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з п.200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом (п.200.2 ст.200 ПКУ).
При від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (п.200.3 ст.200 ПКУ).
Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від’ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов’язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;
б) залишок від’ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду (п.200.4 ст.200 ПКУ).
 
ГапонДата: Понеділок, 28.04.2014, 15:16 | Повідомлення # 3
Генералісимус
Група: Модератори
Повідомлень: 5627
Репутація: 0
Цитата Svitlana ()
Чинадається бюджетне відшкодування у разі анулювання реєстрації платника ПДВ?

Доброго дня! Дякую за запитання.
У разі якщо платник податку, реєстрація якого анулюється, має податкові зобов’язання за результатами останнього податкового періоду, така сума податку враховується в суму зменшення бюджетного відшкодування, а в разі його відсутності у строки, визначені Податковим кодексом України, платник зобов’язаний погасити суму податкових зобов’язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, залишатиметься така особа зареєстрованою як платник цього податку на день сплати такої суми податку чи ні.
У разі якщо за результатами останнього податкового періоду особа має право на отримання бюджетного відшкодування, таке відшкодування надається протягом строків, визначених Податковим кодексом України, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату отримання такого бюджетного відшкодування, чи ні.
 
ГапонДата: Понеділок, 28.04.2014, 15:19 | Повідомлення # 4
Генералісимус
Група: Модератори
Повідомлень: 5627
Репутація: 0
Цитата ІгорЧерних ()
Чи дозволяється зміна напряму відшкодування ПДВ шляхом надання уточнюючого розрахунку?

Доброго дня! Дякую за запитання.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків встановлено ст.200 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.
Платники ПДВ не мають права на складання уточнюючих розрахунків з метою зміни напряму відшкодування, оскільки зміна напряму відшкодування не може розцінюватися як виправлення помилки.
 
ГапонДата: Понеділок, 28.04.2014, 15:22 | Повідомлення # 5
Генералісимус
Група: Модератори
Повідомлень: 5627
Репутація: 0
Цитата МАРИЯ ()
Які платники податку не мають права на отриманняавтоматичного бюджетного відшкодування суми ПДВ?

Доброго дня! Дякую за запитання.
Пунктом 200.5 статті 200 Податкового кодексу України визначено, що не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які:
були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);
мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).
 
ГапонДата: Понеділок, 28.04.2014, 15:24 | Повідомлення # 6
Генералісимус
Група: Модератори
Повідомлень: 5627
Репутація: 0
Цитата Николай ()
Чи має право ФОП – платник ПДВ на отримання бюджетноговідшкодування, якщо ним не здійснюється ведення бухгалтерського обліку?

Доброго дня! Дякую за запитання.
Фізичні особи – суб’єкти господарювання, які є платниками ПДВ, за умови виконання вимог, визначених ст.200 р. V Податкового кодексу України та за умови ведення бухгалтерського обліку, мають право на отримання бюджетного відшкодування ПДВ.
 
ГапонДата: Понеділок, 28.04.2014, 15:28 | Повідомлення # 7
Генералісимус
Група: Модератори
Повідомлень: 5627
Репутація: 0
Цитата Tatina2013 ()
Розкажіть, будь ласка, про відшкодування ПДВ шляхомоформлення облігацій внутрішньої державної позики.

Доброго дня! Дякую за запитання.
Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 27.03.2014 р. № 1165-VII, завдяки якому у платників ПДВ з’явилась можливість отримання відшкодування ПДВ облігаціями внутрішньої державної позики.
Закон опублікований у газеті «Голос України» № 62 від 02.04.2014 р. і набрав чинності з 03.04.2014 р. – з дня, наступного за днем опублікування.
Звертаю увагу на те, що отримання відшкодування ПДВ облігаціями внутрішньої позики справа суто добровільна та прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку.
Отож, платникам податку на додану вартість, у яких є задекларовані до відшкодування суми податку до 1 січня 2014 року, підтверджені перевірками та не відшкодовані станом на 3 квітня поточного року, відшкодування здійснюється шляхом оформлення облігацій внутрішньодержавної позики з терміном обігу п’ять років на підставі поданої заяви до контролюючого органу, в якому платник знаходиться на обліку.
Погашення зазначених облігацій проводитиметься кожні півроку згідно з сумою, визначеною у купоні до облігації, з одночасним нарахуванням та виплатою відсотків за такою сумою у розмірі до 9% річних.
 
ГапонДата: Понеділок, 28.04.2014, 15:34 | Повідомлення # 8
Генералісимус
Група: Модератори
Повідомлень: 5627
Репутація: 0
Цитата ЖеняСпасова ()
У яких випадках особа, яка зареєстрована як платник ПДВменш ніж 12 календарних місяців, має право на бюджетне відшкодування?

Доброго дня! Дякую за запитання.
Згідно із п. 200.5 ст. 200 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які:
були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);
мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).
Тобто, особа, яка зареєстрована як платник ПДВ менш ніж 12 календарних місяців, має право на бюджетне відшкодування у разі якщо нарахування податкового кредиту відбулося внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів.
При цьому, надання права на бюджетне відшкодування такій особі залежить від того, чи відображено на балансі підприємства надходження (придбання, створення) основних засобів.
Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про основні засоби визначені в Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 №92, із змінами та доповненнями.
 
Форум » ФОРУМ ДПІ » ІНТЕРНЕТ КОНФЕРЕНЦІЯ » "ОСНОВНІ АСПЕКТИ БЮДЖЕТНОГО ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ"
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Copyright MyCorp © 2021
Конструктор сайтів - uCoz