П`ятниця, 29.03.2024, 15:59

null   Зміївська районна рада         null
Головна | RSS
Категорії розділу
Мої статті [5]
Скрипаївська сільська рада [1]
Лиманська сільська рада [1]
Зміївська районна рада ветеранів [1]
Комсомольська селищна рада [2]
матеріали комсомольської селищної ради
КП "Зміїв-сервіс" [2]
документи
Новини району [3]
Новини з усіх куточків Зміївщини
Калькулятор
Пошук
Вхід до сайту

Змиев
rp5.ua

Головна » Статті » Комсомольська селищна рада

рішення № 1087 від 09.10.2014

 

КОМСОМОЛЬСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Зміївського району Харківської області

LXXIII   сесія   VI  скликання

 

РІШЕННЯ 

                                                                                                                                                                                                                                                                        від «09»  жовтня   2014р.                                                                          № 1087-VI

«Про затвердження Порядку розміщення та

утримання лінійно-кабельних споруд та

комунікаційного обладнання (технічних елементів

та засобів телекомунікацій) на території 

Комсомольської селищної ради»

 

Взявши до уваги надані ФОП Жарко О.І. пропозиції щодо Порядку розміщення телекомунікаційних мереж на території Комсомольської селищної ради  та відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про телекомунікації», з метою впорядкування розміщення телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій на об'єктах, розташованих на терріторїї Комсомольської селищної ради Зміївського району Харківської області, селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити  Порядок розміщення та утримання лінійно-кабельних споруд та комунікаційного обладнання (технічних елементів та засобів телекомунікацій) на території Комсомольської селищної ради (далі – Порядок) згідно з Додатком.

2.   Порядок є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання всіх форм власності, які згідно з чинним законодавством мають право на виконання робіт з встановлення (розміщення, прокладення, будівництва та обслуговування) технічних елементів телекомунікаційних мереж,  мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання та для Балансоутримувачів майна територіальної громади Комсомольської селищної ради Зміївського району Харківської області .

3. Надати комунальному підприємству «Комунальник» та комунальній установі «Комсомольський селищний Палац культури» повноваження на укладання договорів відповідно до Порядку щодо комунального майна, балансоутримувачами якого вони є, з правом звернення до контролюючих, правоохоронних органів та суду в разі порушення суб'єктами господарювання, що надають послуги у сфері телекомунікацій, вимог чинного законодавства України та нормативних документів.

4. Суб'єктам господарювання, що надають послуги в сфері телекомунікацій, до 01 грудня 2014 року укласти договори відповідно до Порядку та до 01 березня 2015 року привести телекомунікаційні мережі, розташовані на об'єктах на території Комсомольської селищної ради, у відповідність до вимог чинного законодавства України, нормативних документів у сфері будівництва й пожежної безпеки та вимог Порядку.

5. Вважати такими, що втратили чинність:

- рішення LVII сесії Комсомольської селищної ради VI скликання від 26.09.2013 року № 790-VI «Про затвердження Порядку утримання та розміщення лінійно-кабельних споруд та комунікаційного обладнання в населених пунктах Комсомольської селищної ради»;

- рішення LXV сесії Комсомольської селищної ради VI скликання  від 27.02.2014 року № 932-VI «Про внесення доповнень до пункту 9 Порядку утримання та розміщення лінійно-кабельних споруд та комунікаційного обладнання в населених пунктах Комсомольської селищної ради»

 

6.   Оприлюднити дане рішення на офіційному сайті Зміївської районної ради.

7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії: з питань промисловості, будівництва, аграрно-промислового комплексу, житлово-комунального господарства, земельних відносин та екології (голова комісії – Білевіч О.В.) та мандатну, з питань депутатської діяльності, етики, законності та правопорядку (голова комісії  – Снурніков С.П.).

 

           Селищний голова               оригінал   підписано                         Д. М. Діхтяр

Додаток до рішення LXXIII  сесія  Комсомольськоїселищної ради

VI   скликання  від 09   жовтня 2014р.

                                                                                  №  1087-VI   

 

Порядок

розміщення та утримання лінійно-кабельних споруд та комунікаційного обладнання (технічних елементів та засобів телекомунікацій) на території Комсомольської селищної ради.

 

І. Загальні положення

 

1.1. Порядок розміщення телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій на території Комсомольської селищної ради (далі - Порядок) визначає правила розміщення та обслуговування телекомунікаційних мереж і технічних засобів телекомунікацій з використанням об'єктів, що розташовані на терріторії Комсомольської селищної ради. Власники та балансоутримувачи об'єктів, що не відносяться до комунальної власності територіальної громади Комсомольської селищної ради, використовують цей Порядок щодо майна, яке не належить до комунальної власності з урахуванням вимог чинного законодавства України.

 

1.2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

Абонентська проводка - частина телекомунікаційної мережі від розподільчої коробки (ящика) до кінцевого обладнання користувача.

Балансоутримувач - власник або юридична особа, яка на підставах, передбачених чинним законодавством України, утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунок коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію.

Внутрішньобудинкові слабкострумові канали - міжповерхові труби-стояки, які є складовою частиною інженерного устаткування будівлі і призначені для прокладки телекомунікаційних мереж.

Житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених чинним законодавством України, здане в експлуатацію і на яке отримані правовстановлюючі документи, призначена для постійного у ньому проживання.

Користувач - суб’єкт підприємницької діяльності, який надає абоненту телекомунікаційні послуги та розміщує/обслуговує   телекомунікаційні мережі та/ або технічні засоби телекомунікацій на території  Комсомольської селищної ради.

Будинки і споруди громадського призначення - основні типи будівель дитячих та шкільних закладів, закладів охорони здоров'я, дозвілля і відпочинку, спортивних, фізкультурно-оздоровчих, культурно-видовищних закладів, культових будівель, будівлі підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, соціального захисту населення, науково -дослідних установ, проектних організацій та управлінь, адміністративні будівлі та інші технічні споруди, в т.ч. опори різного призначення.

Кабельна каналізація електрозв'язку (ККЕ) - обладнання та споруди, призначені для прокладання, монтажу та експлуатаційного обслуговування кабелів телекомунікацій, що включають трубопроводи (канали кабельної каналізації), закладні та оглядові пристрої в колодязях, кабельних шафах, шахтах колекторах, мостах, естакадах, тунелях, будівлях , а так же приміщення для вводу кабелів і розміщення лінійного обладнання.

Магістральна телекомунікаційна мережа - телекомунікаційна мережа від базового обладнання (станції) до розподільної шафи та / або між розподільними шафами, а в разі прямого з'єднання - від базового обладнання (станції) до розподільної коробки.

Об'єкт - житловий будинок, будівля, споруда громадського призначення, інженерні комунікації, опори, інші об'єкти архітектури, які використовуються для розміщення телекомунікаційних мереж та / або технічних засобів телекомунікацій.

Пошкодження об'єктів - це погіршення їх фізичного стану, зовнішнього вигляду фасадів, покрівель, оголовків димовентканалів та інших елементів будинків і споруд внаслідок розміщення, встановлення та експлуатації технічних засобів телекомунікації, телекомунікаційних мереж.

Споживач телекомунікаційних послуг (споживач) - юридична або фізична особа, яка споживає, замовляє та / або отримує телекомунікаційні послуги для власних потреб.

Розробка технічних умов (ТУ) - комплекс робіт з підготовки технічних умов на будівництво лінійно-кабельних споруд.

Розподільна телекомунікаційна мережа - телекомунікаційна мережа на ділянці від розподільної шафи до розподільної коробки (кабельного ящика).

Самовільне розміщення технічних засобів телекомунікації - будівництво телекомунікаційних мереж, розміщення та обслуговування технічних засобів телекомунікацій на об'єктах, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Сімферополя, з порушенням цього Порядку.

Суб'єкти ринку телекомунікацій - оператори, провайдери телекомунікацій, споживачі телекомунікаційних послуг, виробники та / або постачальники технічних засобів телекомунікацій.

Телекомунікаційна мережа - комплекс технічних засобів телекомунікацій та споруд, призначених для маршрутизації, комутації, передачі (прийому) сигналів, знаків, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь-якого роду по радіо, проводових, оптичних чи інших електромагнітних системах між кінцевим обладнанням. Дане поняття включає з себе так само мережі комплексної системи забезпечення безпеки, мережі систем управління обладнанням життєзабезпечення та інші слабкострумові мережі різного функціонального призначення.

Технічні засоби телекомунікацій - обладнання, станційні та лінійні споруди, призначені для створення і функціонування телекомунікаційних мереж.

Технічний нагляд - здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю виконаних робіт під час будівництва або зміни (у тому числі шляхом знесення) об'єкта містобудування.

 

1.3. Дія Порядку поширюється:

1.3.1. На телекомунікаційні мережі та технічні засоби телекомунікацій, у тому числі домофонні мережі, технічне обладнання прийому, трансляції та ретрансляції супутникового сигналу колективного користування та мережі відеоспостереження.

1.3.2. На технічне обладнання прийому, трансляції та ретрансляції супутникового сигналу для індивідуального користування кінцевих користувачів - в частині отримання Користувачем технічних умов на встановлення такого обладнання.

1.4. Дія Порядку не поширюється на телекомунікаційні мережі та технічні засоби телекомунікацій, які використовуються для оповіщення населення у разі надзвичайної ситуації.

1.5. Технічні засоби телекомунікації розміщуються на об'єктах, що розташовані на території  Комсомольської селищної ради з дотриманням вимог нормативно-правових актів України, нормативних документів у сфері будівництва, пожежної безпеки та цього Порядку.

1.6. Балансоутримувач не несе відповідальності за збереження технічних засобів телекомунікацій, розміщених Користувачем на об'єктах, що перебувають на території  Комсомольської селищної ради.

1.7. Збиток, нанесений споживачам телекомунікаційних послуг суб'єктом господарювання, що надають послуги у сфері телекомунікацій внаслідок порушення чинних нормативно-правових актів України, нормативних документів у сфері будівництва, пожежної безпеки, у тому числі в частині відповідності стандартам і технічним регламентам, відшкодовуються порушником у порядку, встановленому чинним законодавством України.

 

ІІ. Документація для будівництва телекомунікаційних мереж і розміщення технічних засобів телекомунікацій

 

2.1. Будівництво телекомунікаційних мереж і розміщення технічних засобів телекомунікацій на об'єктах, що розташовані на території  Комсомольської селищної ради, здійснюється на підставі договору на розміщення телекомунікаційних мереж та та технічних засобів телекомунікацій, укладеного Заявником з Балансоутримувачем з урахуванням умов примірного договору (додаток 1).

 

Для укладення договору Користувач надає Балансоутримувачу:

- Копію документа, що підтверджує державну реєстрацію суб'єкта господарювання;

- Копію довідки органів статистики;

- Копію довідки про взяття на облік платника податку;

- Копію рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (далі-НКРЗІ) про включення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій;

- Копію ліцензії НКРЗІ (для операторів);

- Копію договору з власником телекомунікаційних мереж (оператором) з додатком копії ліцензії НКРЗІ власника телекомунікаційних мереж (для провайдерів);

- Копію ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (для суб'єктів господарювання, що надають послуги кабельного телебачення);

- Копію санітарно-гігієнічного сертифікату на обладнання (у випадку встановлення радіотехнічних об'єктів, які випромінюють електромагнітну енергію в навколишнє середовище).

Будівництво телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій з використанням об'єктів, що належать до комунальної власності Комсомольської селищної ради здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

2.2. Робочий проект будівництва телекомунікаційних мереж на об'єктах (з використанням об'єктів), що належать до комунальної власності територіальної громади Комсомольської селищної ради розробляється суб'єктом господарської діяльності, в порядку, встановленому чинним законодавством України на підставі технічних умов (далі - ТУ), які виготовляються суб’єктом господарювання та погоджуються з Балансоутримувачем відповідно до заяви (додаток 2).

ТУ повинні відповідати законодавству, містити достовірну інформацію, обгрунтовані вимоги до об'єкта будівництва і відповідати намірам Заявника. Балансоутримувач повинен протягом 15 робочих днів погодити надані йому ТУ. Відмова у погодженні ТУ може бути обумовлена лише недодержанням будівельних норм при їх розробці. Якщо Балансоутримувач протягом визначеного строку не надав своїх письмових зауважень, вважається що він погодив надані йому ТУ.

2.3. Склад, зміст, порядок розробки ТУ визначаються чинним законодавством України.

2.4. Монтаж абонентської проводки в існуючих внутрішньобудинкових слабкострумових каналах, що належать Користувачу (орендованих Користувачем), якщо для його проведення Користувачу немає необхідності проводити будівельні роботи, здійснюється після отримання ТУ без розробки робочого проекту.

2.6. ТУ на підключення до енергопостачання Користувач отримує самостійно в порядку, встановленому чинним законодавством України.

2.7. Термін дії ТУ визначається чинним законодавством України.

2.8. Робочий проект надається Балансоутримувачу для перевірки відповідності виданим ТУ. Робочий проект повинен відповідати виданими ТУ, вимогам законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил.

2.9. У разі розміщення телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій у тому числі і на об'єктах, які не відносяться до комунальної власності територіальної громади Комсомольської селищної ради, робочий проект узгоджується з Балансоутримувачем об'єктів, якщо інше не передбачено чинним законодавством України.

2.10. Прийняття лінійно-кабельних споруд в експлуатацію здійснюється відповідно до чинного законодавства України. На підставі документа про прийняття лінійно-кабельного споруди в експлуатацію Балансоутримувач має право внести доповнення і зміни в технічну документацію об'єкта.

 

III. Виконання робіт з будівництва та обслуговування телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій

 

3.1. На підставі робочого проекту Користувач у порядку, встановленому чинним законодавством, отримує дозвіл на проведення будівельних робіт на об'єктах, що перебувають у комунальній власності територіальної громади Комсомольської селищної ради. Невиконання даного пункту є підставою для притягнення Користувача до відповідальності відповідно до чинного законодавства.

3.2. Виконання робіт з будівництва телекомунікаційних мереж здійснює суб'єкт господарювання, який має право на проведення відповідних будівельних робіт, з дотриманням вимог нормативно-правових актів, нормативних документів у сфері пожежної безпеки, будівництва та телекомунікацій. Невиконання даного пункту є підставою для притягнення Користувача до відповідальності відповідно до чинного законодавства. У разі виконання суб'єктом господарювання робіт підвищеної небезпеки, виконавець робіт зобов'язаний мати відповідний дозвіл, передбачене чинним законодавством України.

3.3. Прокладка магістральних телекомунікаційних мереж повинна проводитися з максимальним використанням вільних потужностей кабельної каналізації електрозв'язку (ККЕ). Прокладка магістральних телекомунікаційних мереж повітряним способом може проводитися тільки у разі відсутності технічної можливості прокладки кабелю в ККЕ або за відсутності ККЕ.

3.4. Між будинками і над проїзною частиною можуть прокладатися тільки магістральні телекомунікаційні мережі. Номінальна відстань прольоту кабелю магістральної телекомунікаційної мережі не повинно перевищувати допустимі параметри у відповідності з паспортними  даними кабелю. При використанні магістрального кабелю з металевим елементом (трос, дріт та ін) він підлягає захисту від ударів блискавки і небезпечних електромагнітних впливів у відповідності з діючими нормативними документами.

3.5. У приміщеннях загального користування житлових будинків, будівель та споруд громадського призначення розподільна телекомунікаційна мережа прокладається у внутрішньобудинкових слабкострумових каналах. У разі відсутності внутрішньобудинкових слабкострумових каналів суб'єкт господарювання зобов'язаний передбачити в робочому проекті їх споруду з внутрішнім діаметром каналу не менше 50 мм. Власник внутрішньобудинкових слабкострумових каналів і / або ККЕ, за умови наявності вільних потужностей та дотримання норм їх заповнюваності, зобов'язаний на підставі договору надавати можливість розміщення у вільних потужностях внутрішньобудинкових слабкострумових каналів і / або ККЕ кабелів інших суб'єктів господарювання, що надають телекомунікаційні послуги. Власник внутрішньобудинкових слабкострумових каналів і / або ККЕ має право на підставі договору передати вільні потужності ККЕ і / або внутрішньобудинкових слабкострумових каналів Балансоутримувачу для розміщення в них телекомунікаційних мереж інших суб'єктів господарювання, що надають телекомунікаційні послуги.

3.6. З метою сприяння представникам Користувача в забезпеченні доступу в приміщення загального користування житлового будинку та до елементів конструкції об'єкта Користувач не пізніше ніж за 3 робочих дні до початку робіт письмово інформує Балансоутримувача про запланований час проведення будівельних робіт із зазначенням адреси об'єкта. До інформації додаються:

- У разі виконання робіт підрядною організацією, лист Користувача, яке підтверджує повноваження підрядника, з зазначенням наступної інформації про підряднику: повна назва суб'єкта господарювання, номер ЕГПОУ, дані про ліцензії на відповідний вид діяльності;

- Технологічна карта або графік виконання робіт.

Монтаж абонентської проводки в існуючих внутрішньобудинкових слабкострумових каналах, що належать Користувачу (орендованих Користувачем), якщо для його проведення Користувачу немає необхідності проводити будівельні роботи, здійснювати доступ на дах, горище, технічний поверх, у підвал чи інше приміщення житлового будинку, доступ до якого обмежений мешканцями та \ або Балансоутримувачем, може здійснюватися без попереднього повідомлення Балансоутримувача.

3.7. Балансоутримувач протягом 2 робочих днів з дати надходження інформації перевіряє наявність  у Користувача розробленого в установленому порядку робочого проекту та чинного договору. У разі відсутності у Користувача чинного договору Балансоутримувач діє відповідно до чинного законодавства та цього Порядку.

3.8. Користувач зобов'язаний забезпечити технічний нагляд за будівництвом на об'єкті телекомунікаційних мереж відповідно до чинного законодавства. Невиконання даного пункту є підставою для притягнення користувача до відповідальності відповідно до чинного законодавства.

3.9. Представники Користувача, або його підрядника, зобов'язані мати на місці проведення монтажних і / або планових (позапланових) технічних робіт і пред'являти на першу вимогу представника Балансоутримувача або жителя (якщо роботи проводяться в житловому будинку), наступні документи:

- посвідчення або інший документ з фотографією, в якому зазначено прізвище, ім'я, по батькові та посада особи, яка проводить роботи;

- Завірену в установленому порядку копію договору, передбаченого пунктом 2.1. цього Порядку з усіма додатками та доповненнями;

- Копію робочого проекту (за винятком випадків проведення позапланових технічних робіт).

За відсутності на місці проведення монтажних і / або планових (позапланових) технічних робіт вищевказаних документів проведення таких робіт призупиняється в порядку, встановленому чинним законодавством, та Балансоутримувачем складається Акт про самовільне розміщенні телекомунікаційних мереж та / або технічних засобів телекомунікацій (Додаток 3).

3.10. Технічні засоби телекомунікацій повинні бути розміщені в комутаційних шафах, кабельних ящиках, розподільних коробках та / або спеціально відведених приміщеннях. Місце розміщення технічних засобів телекомунікацій в приміщеннях загального користування, на елементах конструкції житлового будинку узгоджується Користувачем з Балансоутримувачем при погодженні ТУ.

Категорично забороняється:

 - будувати  телекомунікаційни мережі та/або розміщати технічні засоби телекомунікацій у охоронних зонах газопроводів, машинних відділеннях ліфтів, димовентканалах, у тому числі використовувати в якості кріплення телекомунікаційних кабелів димарі, вентиляцію, оголовки димовентканалів, люки виходу на покрівлю, козирки;

- перетинати дитячі заклади та майданчики, спортивні споруди та майданчики, місця скупчення людей при прокладанні кабелів зв’язку повітряним шляхом від однієї будівлі до іншої.

3.11. Електричні кабелі енергоспоживання повинні бути прокладені з використанням спеціальних засобів, що виключають можливість пошкодження кабелю (металевий рукав, пластиковий  гофрований рукав, короб і т.п.) відповідно до Правил улаштування електроустановок.

3.12. Електроустановки технічних засобів телекомунікацій повинні відповідати Правилам безпечної експлуатації електроустановок споживачів і Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів. При підключенні обладнання до енергоспоживання Користувач зобов'язаний передбачити установку автоматичних приладів захисного відключення енергоспоживання відповідно до потужністю встановлюваного обладнання. Автоматичні прилади захисного відключення електроспоживання повинні бути промарковані із зазначенням назви суб'єкта господарювання, який їх використовує.

3.13. Комутаційні шафи, кабельні ящики, розподільні коробки для розміщення технічних засобів телекомунікацій повинні бути промарковані із зазначенням назви і телефону суб'єкта господарювання, потужності енергоспоживання використовуваного обладнання.

3.14. Магістральні телекомунікаційні мережі повинні бути промарковані із зазначенням назви суб'єкта господарювання на вході в житловий будинок і виході з нього. Магістральні телекомунікаційні мережі, які прокладаються на опорах, повинні бути промарковані із зазначенням назви суб'єкта господарювання не рідше ніж через 200 метрів.

3.15. Користувач несе відповідальність за технічний стан і маркування використовуваних їм телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій. Використовуваний кабель та технічні засоби телекомунікацій повинні бути сертифіковані в Україні відповідно до чинного законодавства. Невиконання вимог про маркування є підставою для дострокового розірвання договору з наступним демонтажем телекомунікаційних мереж відповідно до цього Порядку.

3.16. Користувач зобов'язаний зберігати цілісність конструктивних елементів (несучих характеристик) об'єкта, інженерно-технічного обладнання об'єкта, забезпечити герметичність при проходженні кабелів, внутрішньобудинкових слабкострумових каналів, ККЕ міжповерхових перекриттів, стін, технічних ніш та інших перешкод. У разі пошкодження Користувачем або його підрядником конструктивних елементів, інженерних мереж об'єкта, устаткування, розташованого на об'єкті, Користувач зобов'язаний за свій рахунок провести їх ремонт або компенсувати Балансоутримувачу об'єкта витрати на проведення такого ремонту. Невиконання даного пункту (в тому числі одноразове) є підставою для дострокового розірвання договору з наступним демонтажем телекомунікаційних мереж відповідно до цього Порядку.  

3.17. Користувач, або його підрядник, зобов'язаний після проведення будівельних, монтажних, сервісних робіт прибрати за собою будівельний і інше сміття, тару та інші виробничі та побутові відходи. Систематичне (більше 3 разів) невиконання даного пункту є підставою для дострокового розірвання договору з наступним демонтажем телекомунікаційних мереж відповідно до цього Порядку.

3.18. Користувач, або його підрядник, зобов'язаний завчасно (не менше ніж за 3 календарних дні) проінформувати мешканців багатоквартирних будинків про плановане проведення будівельних робіт шляхом розміщення на спеціально відведених місцях письмової інформації про плановані терміни проведення робіт. У разі відсутності спеціально відведених місць для розміщення письмової інформації Користувач, або його підрядник, зобов'язаний завчасно (не менше ніж за 3 календарних дні) проінформувати балансоутримувача про плановане проведення будівельних робіт. Невиконання даного пункту є підставою для притягнення Користувача до відповідальності відповідно до чинного законодавства.

3.19. Планове технічне обслуговування проводиться Користувачем у відповідності з власним планом. З метою сприяння представникам Користувача в забезпеченні доступу в приміщення загального користування житлового будинку та до елементів конструкції об'єкта Користувач не пізніше ніж за 5 робочих днів до початку робіт письмово інформує Балансоутримувача про запланований час проведення робіт із зазначенням адреси об'єкта.

3.20. Позапланові технічні роботи проводяться у разі виникнення аварії. Користувач повідомляє про них Балансоутримувача за телефоном. У телефонному повідомленні необхідно вказати:

- адресу проведення робіт;

- час початку проведення робіт;

- контактний телефон особи, уповноваженої Користувачем на проведення позапланових робіт.

На підставі цього повідомлення Балансоутримувач зобов’язаний сприяти Користувачу в здійсненні доступу в приміщення загального користування житлового будинку та до елементів конструкції об'єкта для ліквідації аварії.

 

VI. Відповідальність за порушення Порядку

 

4.1. Відповідальність за організацію заходів з виявлення і усунення порушень вимог цього Порядку у частині розміщення телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій  покладається на Балансоутримувачів будівель і споруд.

4.2. Суб'єкти ринку телекомунікацій, які порушили вимоги нормативно-правових актів України, нормативних документів у сфері будівництва, телекомунікацій, пожежної безпеки та цього Порядку, притягуються до відповідальності відповідно до чинного законодавства України.

4.3. За фактом розміщення телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій з порушенням вимог чинного законодавства України, нормативних документів у сфері будівництва, телекомунікацій, пожежної безпеки відповідно до цього Порядку Балансоутримувач складає Акт про самовільне розміщенні телекомунікаційних мереж та / або технічних засобів телекомунікацій після чого негайно направляє один примірник Акту суб’єкту господарювання, яки допустив порушення, разом з  приписом про усунення порушень. У випадку невиконання припису протягом 15 календарних днів з дати його отримання, Балансоутримувач направляє Акт на розгляд найближчого засідання виконавчого комітету Комсомольської селищної ради для встановлення факту самовільного розміщення технічних засобів телекомунікацій та прийняття відповідного рішення.

4.4. Телекомунікаційні мережі та технічні засоби телекомунікацій, самовільно розміщені на об'єктах, що розташовані на терріторії Комсомольської селіщної ради, демонтуються після закінчення 15 календарних днів з дня оприлюднення в установленому порядку рішення виконавчого комітету Комсомольської селіщної ради з встановлення фактів самовільного розміщення технічних засобів телекомунікацій, якщо до цього часу Балансоутримувач не отримає пропозицію укласти договір на розміщення телекомунікаційних мереж та та технічних засобів телекомунікацій відповідно до пункту 2.1. цього Порядку.

4.5. Телекомунікаційні мережі й технічні засоби телекомунікацій які, розміщені на терріторії Комсомольської селіщної ради і не мають маркування, демонтуються після закінчення 30 календарних днів з дня оприлюднення в установленому порядку рішення виконавчого комітету Комсомольської селіщної ради з встановлення фактів самовільного розміщення технічних засобів телекомунікацій, якщо за вказаний період не буде здійснений їх маркування.

4.6. Демонтаж телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій, самовільно розміщених на об'єктах, що перебувають на терріторії Комсомольської селіщної ради, здійснюється Балансоутримувачем із залученням у разі потреби, представників інших підприємств та органів, у тому числі органів внутрішніх справ. Балансоутримувач має право за договором залучати до проведення робіт з демонтажу телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій, суб'єкти господарювання, які мають відповідні дозвільні документи.

Вартість демонтажу самовільно розміщених технічних засобів телекомунікацій, а так само встановлених з порушенням нормативно-правових актів України і нормативних документів у сфері телекомунікацій, пожежної безпеки та будівництва, визначається фактичними витратами, понесеними суб'єктом господарювання, що здійснювали такий демонтаж.

4.7 Балансоутримувач не несе відповідальності за збереження демонтованих телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій, самовільно розміщених на об'єктах, що перебувають на терріторії Комсомольської селіщної заради.

4.8. У разі пошкодження об'єктів, розташованих на терріторії Комсомольської селіщної заради, викликаних самовільним розміщенням на них телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій, винна особа зобов'язана за свій рахунок виправити вказані ушкодження, або компенсувати Балансоутримувачу витрати, пов'язані з виправленням ушкоджень.

4.9. Виконавчий комітет Комсомольської селищної ради не має права надавати переваги будь-якому  Користувачу перед іншими.

4.10. Спори, що виникають у зв'язку з виконанням цього Порядку, вирішуються відповідно до чинного законодавства України.

 

  Селищний голова                   оригінал   підписано                            Д. М. Діхтяр

Додаток 1 до Порядку,

затвердженого рішенням LXXIII  сесія  Комсомольськоїселищної ради

VI   скликання  від 09   жовтня 2014р.

№ 1087-VI

 

Примірний договір

на розміщення телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій на  території  Комсомольської селищної ради

 

_____________________                                                                «____» _________ 20___ р.

 

            Ми, що нижче підписалися: ____________________________________________ (далі – Балансоутримувач) в особі _______________, який діє на підставі_____________ та Порядку розміщення телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій на території  Комсомольської селищної ради, затвердженого рішенням _____ -  сесії ___ скликання Комсомольської селищної ради № ____ від ___________, з однієї сторони,

та ________________________________________________________________, в особі __________________________________, який діє на підставі __________________________ (далі – Користувач), з другої сторони, в подальшому іменуються «Сторони», а кожна окремо – «Сторона», уклали цей договір про наступне:

 

  1. Предмет договору

1.1. Предметом цього Договору є обмежене безоплатне право користування об’єктами комунальної  власності територіальної громади Комсомольської селищної ради, для розміщення та обслуговування телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій (далі – Об`єкти розміщення).

1.2. Об`єкти розміщення знаходяться за адресами зазначеними в Додатку №1 до цього Договору.

 

2. Права та обов’язки сторін

2.1.    Права Користувача:

2.1.1. У порядку, встановленому чинним законодавством України, залучати підрядників до виконання Договору.

2.1.2. Звертатися до Балансоутримувича  з письмовим запитом про узгодження ТУ для розробки робочого проекту.

2.1.3. Отримувати сприяння Балансоутримувича в доступі до об'єктів для виконання робіт з прокладання кабелю, монтажу технічних засобів комунікації, планових технічних робіт згідно з робочим проектом

2.1.4. Отримувати від Балансоутримувича (його підрядника) інформацію, у тому числі підтверджену документально, про хід виконання Договору.

2.1.5. Достроково розірвати Договір у порядку, передбаченому Договором та / або чинним законодавством України.

2.1.6. Використовувати інші права згідно з Договором та / або чинним законодавством України.

 

2.2. Обов’язки Користувача:

2.2.1. Розміщувати телекомунікаційні мережі та технічні засоби телекомунікацій тільки за адресами, вказаними у додатку до цього Договору.

2.2.2. При проведенні робіт з прокладання кабелю і монтажу технічних засобів комунікації виконувати вимоги чинних державних будівельних норм України та нормативно-правових актів у сфері безпеки експлуатації будівель, споруд, інженерних комунікацій та санітарно-гігієнічні норми, в тому числі пов'язані з шумовим впливом. Після проведення робіт не залишати за собою будівельний і інше сміття, тару та інші виробничі та побутові відходи.

2.2.3. Розмістити на технічних засобах комунікації, що належать Користувачу, добре видиму інформацію, що містить: назву суб'єкта господарювання, який надає послуги телекомунікації; телефон для оперативного зв'язку з суб'єктом господарювання. У разі зміни вищевказаних даних інформаційні написи мають бути змінені протягом 30 календарних днів з моменту таких змін, або в термін, погоджений сторонами додатково.

2.2.4. У разі припинення дії Договору протягом 30 (тридцяти) календарних днів з дати припинення його дії за власний рахунок провести демонтаж належних Користувачу телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій, розташованих за адресами, вказаними в додатку до Договору.

2.2.5. За власні кошти провести ремонт пошкоджень фасадів, стін, покрівлі та інших елементів завдань, споруд виникли внаслідок виконання Користувачем (його підрядником) робіт з прокладання, монтажу, демонтажу кабелів, технічних засобів комунікації.

2.2.6. У разі планованого застосування обладнання, що видає підвищений шум (перфоратор і т.д.) завчасно (не менше ніж за 3 календарних дні) проінформувати мешканців багатоквартирних будинків щодо проведення планових робіт, шляхом розміщення в спеціально відведених місцях письмової інформації про плановані роботах і терміни їх проведення.

2.2.7. Забезпечити додержання працівниками Користувача під час їх перебування на об’єктах, протипожежних правил, санітарних норм, правил користування електроенергією та загальних правил техніки безпеки, встановлених чинним законодавством України.

2.2.8. Виконувати інші зобов'язання відповідно до Договору та / або чинного законодавства України.

 

2.3.        Права Балансоутримувача:

2.3.1. Здійснювати перевірку дотримання Користувачем умов Договору шляхом зовнішнього огляду телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій, а к разі виявлення порушень складати Акт про самовільне розміщенні телекомунікаційних мереж та / або технічних засобів телекомунікацій, надавати Користувачу обов’язків для виконання припис про усунення порушень.

2.3.2. Вносити пропозиції щодо змін та доповнення до Договору в порядку, передбаченому Договором та / або чинним законодавством України.

2.3.3. Відмовити Користувачу у погодженні ТУ в разі недодержанням будівельних норм при їх розробці.

2.3.4. Отримувати від Користувача (його підрядника) інформацію, у тому числі підтверджену документально, необхідну для надання якісних послуг у відповідності з Договором.

2.3.5. Залучати Замовника (його підрядника) до проведення невідкладних (аварійних) робіт, якщо їх непроведення загрожує безпеці експлуатації будівель, споруд, інженерних комунікацій, а так само життю і здоров'ю людей.

3.3.6. Проводити демонтаж телекомунікаційних кабелів та/або технічних засобів телекомунікації які були змонтовані самовільно та / або з порушенням вимог діючих державних будівельних норм України та нормативно-правових актів у сфері безпеки експлуатації будівель, споруд, інженерних комунікацій, а так само інших випадках, передбачених Договором.

3.3.7. Використовувати інші права згідно з Договором та / або чинним законодавством України.

 

            2.4. Обов’язки Балансоутримувача:

2.4.1. Надавати послуги належної якості відповідно до п. 1.1. цього Договору.

2.4.2. За письмовою заявою Користувача узгоджувати ТУ для розробки робочого проекту. Термін обробки заяви не повинен перебільшувати 15 робочих днів.

2.4.3. Перевірити робочий проект Користувача на відповідність виданим ТУ і, у разі невідповідності робочого проекту виданими ТУ, направити Користувачу письмові зауваження.

2.4.4. Сприяти представникам Користувача у здійсненні доступу на об'єкти для розміщення телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій за адресами, вказаними в додатку до Договору, у тому числі вільний доступ до технічних приміщень, підвалів, горищ, дахів будинків та споруд.

2.4.5. Інформувати Замовника про зміну умов Договору не пізніше, ніж за 15 (п'ятнадцять) календарних днів до дати таких змін.

2.4.6. Негайно поінформувати Користувача про виникнення і терміни ліквідації аварій, пов’язаних з відключенням електромереж, які виникли не з вини Користувача  та вжити заходів щодо якнайшвидшого усунення їх наслідків.

2.4.7. При підготовці до переобладнанні, реконструкції, ремонту фасадів, дахів та інших приміщень (конструктивних елементів) не менш ніж за 15 календарних днів письмово повідомити про це Користувача для вирішення питань щодо впорядкування, переносу або відновлення телекомунікаційних мереж.

Виконувати інші зобов'язання відповідно до Договору та / або чинним законодавством України.

 

3. Відповідальність сторін

3.1. Сторони несуть відповідальність за порушення умов цього Договору у порядку та розмірах, визначених чинним законодавством України.

3.2. Користувач несе повну відповідальність за монтаж, демонтаж та технічне обслуговування телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій, що розміщуються на Об’єктах розміщення, їх відповідність до технічних норм, норм техніки безпеки, пожежної безпеки та санітарних норм.

3.3. Користувач самостійно несе відповідальність за порушення належних третій стороні прав, що є наслідком розміщення телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій.

 

4. Термін дії та умови змін, розірвання договору

4.1. Договір вступає в дію зі дня його підпису обома сторонами та діє до   ________________________ року. У разі відсутності письмової заяви однієї із Сторін про припинення цього Договору за 30 календарних днів до його закінчення, Договір  вважається продовженим на той самий строк і на тих саме умовах, які були передбачені цим Договором.

4.2. Умови Договору зберігають чинність впродовж всього строку його дії.

4.3. Зміни або розірвання Договору можуть мати місце лише за згодою Сторін. Зміни, які вносяться, розглядаються Сторонами впродовж 30 календарних днів з дати їх надходження іншій Стороні. Всі зміни та доповнення до цього Договору викладаються у письмовій формі, вступають в дію з дати їх підписання Сторонами та діють до кінця строку основного договору, якщо інше не встановлено Сторонами окремо.

4.4. Дія цього договору припиняється в разі ліквідації, реорганізації або визнання Користувача чи Балансоутримувача банкрутом.

4.5. Закінчення строку дії Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії Договору.

 

5. Порядок вирішення спорів

5.1. Усі суперечки за Договором вирішуються Сторонами шляхом переговорів, які проводяться уповноваженими представниками Сторін після попереднього (не пізніше 5 календарних днів) повідомлення Стороною, що ініціює переговори, іншої Сторони в порядку, передбаченому Договором та / або чинним законодавством України.

5.2. У разі неможливості вирішення спору між Сторонами в порядку досудового врегулювання, спір передається на розгляд суду в порядку, встановленому чинним законодавством України.

6. Прикінцеві положення

6.1. Користувач самостійно відповідно до чинного законодавства України вирішує питання підключення технічних засобів телекомунікації до електричних мереж, з дотриманням вимог нормативно-правових актів у сфері безпеки експлуатації будівель, споруд, інженерних комунікацій.

6.2. Інформування Сторін згідно з Договором, якщо інше спеціально не встановлено чинними нормативно-правовими актами України, здійснюється шляхом направлення рекомендованої кореспонденції з повідомленням про вручення за поштовою адресою, вказаною в реквізитах Договору. Сторона вважається повідомленої належним чином з дати, зазначеної на повідомленні про вручення рекомендованої кореспонденції (незалежно від наявності на повідомленні підпису уповноваженої особи про отримання рекомендованої кореспонденції). У разі проставляння на рекомендованій кореспонденції позначки поштового підприємства про вибуття сторони з поштової адреси, вказаної у реквізитах Договору, або позначки про відмову в отриманні рекомендованої кореспонденції, сторона вважається повідомленої належним чином з дати проставляння такої відмітки.

6.3. Договір укладений українською мовою у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу. Зміни та доповнення до цього Договору вносяться шляхом укладення Сторонами додаткових письмових угод, які підписуються Сторонами та є невід’ємною частиною Договору.

6.4. Відносини між Сторонами, які не регулюються Договором, регулюються у відповідності до законодавства України. Положення Договору є обов'язковими для правонаступників Сторін, якщо інше не встановлено Договором та \ або чинним законодавством України.

6.5. При зміні реквізитів, реорганізації Сторін, зазначених у Договорі, дія Договору зберігається на весь період його дії. Сторона, у якої відбулася зміна реквізитів (реорганізація), зобов'язана протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності таких змін письмово проінформувати про це іншу Сторону в порядку, передбаченому Договором та / або чинним законодавством України.

 

7. Обставини непереборної сили (форс-мажор)

7.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання умов Договору у випадку настання та дії обставин, що знаходяться поза межами вольового контролю сторін і які Сторони не могли передбачити і запобігти своїми законними діями.

7.2. До обставин непереборної сили за Договором Сторони відносять: стихійні природні явища, пожежі, техногенні катастрофи, аварії, військові дії, повстання, незаконні дії третіх осіб, прийняття органами влади законних рішень, які перешкоджають або унеможливлюють законне виконання Сторонами своїх зобов'язань за Договором.

7.3. Сторони за взаємною домовленістю можуть визнати форс-мажором не зазначені в п. 7.2. Договору обставини, які знаходяться поза межами вольового контролю сторін і які Сторони не могли передбачити і запобігти своїми законними діями.

7.4. Сторона, стосовно якої настали та / або діють обставини непереборної сили, зобов'язана протягом 3-х робочих днів у порядку, передбаченому Договором та / або чинним законодавством України проінформувати іншу Сторону про настання таких обставин та протягом 5 робочих днів з дати повідомлення надати оформлене відповідно до чинного законодавства України, підтвердження настання таких обставин.

7.5. Сторона, стосовно якої припинили дію обставини непереборної сили, зобов'язана протягом 5 календарних днів у порядку, передбаченому Договором та / або чинним законодавством України проінформувати іншу Сторону про припинення дії таких обставин.

7.6. У разі порушення термінів повідомлення про настання (дії) та / або припинення форс-мажору Сторона, стосовно якої настали (діють) або припинили дію такі обставини, позбавляється права посилатися на форс-мажор, як на підставу для звільнення від відповідальності за виконання Договору .

7.7. У разі настання (дії) обставин непереборної сили термін виконання зобов'язань Сторін продовжується на строк дії таких обставин, що оформляється додатковою угодою.

7.8. Якщо обставини непереборної сили будуть діяти більше терміну, на який укладено основний Договір, він за взаємною домовленістю Сторін, може бути розірваний будь-якою із Сторін шляхом повідомлення про таке розірвання іншої Сторони.

7.9. Повідомлення про розірвання Договору на підставі пункту 7.8. Договору має бути зроблено Стороною, що ініціює розірвання, на пізніше 10 календарних днів до дати розірвання, в порядку, передбаченому Договором та / або чинним законодавством України. Якщо після закінчення 10 календарних днів з моменту повідомлення інша Сторона не заявить письмово в порядку, передбаченому Договором та / або чинним законодавством України, свої заперечення проти розірвання договору, Договір вважається розірваним з 11-го календарного дня після належного повідомлення.

7.10. Виникнення обставин непереборної сили в період прострочення виконання Стороною своїх зобов'язань за Договором позбавляє цю Сторону права посилатися на форс-мажор як на підставу звільнення її від відповідальності за Договором.

 

8.  Реквізити Сторін

Балансоутримувач:                                                                                     Користувач:

 Додаток 2 до Порядку, затвердженого рішенням LXXIII  сесія Комсомольськоїселищної ради

 VI   скликання  від  09   жовтня 2014р.

 №1087-VI

 

№ ___ (дата)                                     ______________________________________

(назва балансоутримувача)

 

ЗАЯВА

__________________________________________________________________ (назва суб'єкта господарської діяльності, іпн)

відповідно до пункту 2.2. Порядку розміщення телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій на території  Комсомольської селищної ради, затвердженого рішенням _____ -  сесії ___ скликання Комсомольської селищної ради № ____від ___________, направляє на узгодження технічні умови для розробки робочого проекту на будівництво /реконструкцію (необхідне залишити) телекомунікаційних мереж для надання телекомунікаційних послуг _______________

_________________________________________________________________________

                                  (вказується види телекомунікаційних послуг)

 за адресою (адресами): ____________________________________________________

 

 

(посада)                                             (підпис)                                             (П.І.Б.)

 Додаток 3 до Порядку, затвердженого рішенням LXXIII  сесія  Комсомольськоїселищної ради

 VI   скликання   від  09   жовтня 2014р

  №1087-VI

 

Акт

про самовільне розміщенні телекомунікаційних мереж та / або технічних засобів телекомунікацій

 

(адреса будинку)                                                    "_____" _________________ 20___ р.

 

Ми, що нижче підписалися: ____________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ склали цей акт  про те, що за адресою: ________________________________________ виявлені ____________________________________________________________________________________________________________________________________________

(опис виявлених елементів телекомунікаційних мереж, розміри, метраж) _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________, які не мають маркування / мають маркування (потрібне залишити) __________________________________________________________________________ (назва суб'єкта господарської діяльності відповідно з маркуванням, телефон)

Виявлені елементи телекомунікаційних мереж розміщені з наступними порушеннями: __________________________________________________________________________ (опис порушень з посиланням на нормативно-правовий акт, нормативний документ) __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

До акта додаються: _________________________________________________________

(фотографії, заяви, пояснення громадян і т.і.)

Підписи         _________________ ____________________________________

_________________ ____________________________________

_________________ ____________________________________

_________________ ____________________________________ 

 

Селищний голова                оригінал   підписано                                            Д.М.Діхтяр

 

Категорія: Комсомольська селищна рада | Додав: rajradazm (17.10.2014)
Переглядів: 1060 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz