Неділя, 19.11.2017, 03:15

null   Зміївська районна рада         null
Головна | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Гапон 
Форум » Оголошення ДПІ » Оголошення ДПІ » Телефонна «Гаряча лінія»: Запитуйте – відповідаємо
Телефонна «Гаряча лінія»: Запитуйте – відповідаємо
ГапонДата: Вівторок, 07.11.2017, 17:13 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Модератори
Повідомлень: 5010
Репутація: 0
Днями в Головному управлінні ДФС у Харківськійобласті було проведено сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» на тему: «Особливості нарахування та сплати ЄСВ». На запитання абонентів відповідала
заступник начальника управління – начальник відділу взаємодії із ЗМІ управління
організації роботи ГУ ДФС Яна Чуб.Наводимо запитання, які надійшли під часзаходу, та відповіді на них.1.  Підприємство звільнило працівниката виплатило йому вихідну допомогу. Чи нараховується ЄСВ на неї?Відповідь:Склад основної,додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, на які нараховується єдиний внесок, визначається Інструкцією зі статистики
заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. №
5, пп.3.8. Так до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці,
відносяться суми вихідної допомоги при припиненні трудового договору.
Аналогічну норму містить п.4 розділу 1 Переліку видів виплат, що здійснюються
за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на
загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою
Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170.2.Укладаю договір оренди нерухомого майна, чи маю я сплачувати єдиний соціальний внесок?Відповідь: Відповідно до норм Закону про ЄСВ базою нарахуванняєдиного внеску є сума    винагороди фізичним особам за виконання
робіт(надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Згідно з частиною
першою ст..759 Цивільного кодексу за договором найму (оренди) наймодавець
передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на
певний строк. Таким чином, відносини, які виникають при укладенні договору
найму (оренди), не мають ознак правовідносин, що регулюють виконання робіт або
надання послуг. Отже, єдиний внесок не нараховується на суму орендної плати,
виплаченої на користь фізичної особи згідно з договором найму (оренди)
нерухомого (рухомого) майна.3. Я приватнийпідприємець на другій групі єдиного податку, здійснюю сплату ЄСВ у розмірі 704 грн. щомісячно. Нещодавно вийшла заміж і змінила прізвище. Чи потрібно про це повідомляти податкову інспекцію?Відповідь: Так, відповідно до п.4 розділу Ш Порядку обліку платниківєдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,
затвердженого наказом Мінфіну України від 24.11.2014 р. № 1162, встановлено, що
у разі зміни найменування, прізвища, імені чи по батькові платника єдиного
внеску, організаційно-правової форми, форми власності, місцезнаходження, місця
проживання, основного виду діяльності платник єдиного внеску зобов’язанийу 10-денний строк з дня виникнення відповідних змін подати до контролюючого органу заявуза формою № 1-ЄСВ з приміткою «Зміни». До заяви додаються завірені копії документів, що зазнали змін.4. Ми неприбутковагромадська організація та існуємо тільки за рахунок членських та благодійних внесків. Для ведення обліку та надання звітності укладаємо цивільно-правовий
договір з фізичною особою та виплачуємо їй винагороду меньш, ніж мінімальна
заробітна плата. Чи потрібно нам нараховувати ще і ЄСВ на цю винагороду?
Відповідь: Платниками єдиного внеску єпідприємства, установи та організації, інші юридичні особи, незалежно від форми
власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних
осіб на умовах трудового договору (контракту) чи за цивільно-правовими
договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною
особою-підприємцем, якщо виконувані роботи(послуги) відповідають видам
діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру). Закон про
ЄСВ не містить особливостей та виключень щодо нарахування, обчислення та сплати
єдиного внеску неприбутковими організаціями.5. Який граничнийтермін сплати ЄСВ за себе ФОП – платниками єдиного податку (19 чи 20 число
місяця, що настає за звітним кварталом)?
Відповідь: Граничний термін сплати єдиного внеску за себе фізичнимиособами - підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19
число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. У
разі, якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або
святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається
перший робочий день, що настає за вихідним або святковим.6. Я займаюсь підприємницькою діяльністю,нещодавно оформив пенсію за віком. Чи потрібно мені повідомляти податкову про
це, щоб не сплачувати ЄСВ?
Відповідь: Так, фізичні особи-підприємці звільняються від сплати засебе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ,
якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами  та отримують відповідно
до закону пенсію або соціальну допомогу.
 
Форум » Оголошення ДПІ » Оголошення ДПІ » Телефонна «Гаряча лінія»: Запитуйте – відповідаємо
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтів - uCoz