Субота, 21.10.2017, 19:33

null   Зміївська районна рада         null
Головна | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Гапон 
Форум » Оголошення ДПІ » Оголошення ДПІ » Чи поширюється обмеження щодо граничної суми
Чи поширюється обмеження щодо граничної суми
ГапонДата: П`ятниця, 22.09.2017, 11:15 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Модератори
Повідомлень: 4865
Репутація: 0
Чи поширюється обмеження щодо граничної сумирозрахунків на розрахунки, які проводяться із застосуванням електронних
платіжних засобів (платіжних карток)?22.09.2017 Відповідно до п.2.3Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого
постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 (далі –
Положення) підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки
готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або
кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою,
установлених відповідною постановою Правління Національного банку України.
Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або
небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку
отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування
коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для
подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців)
та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.Обмеження, установлене в абзаці першому п.2.3Положення, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані
на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за
допомогою електронного платіжного засобу.Пунктом 1 постанови Правління Національногобанку України від 06.06.2013 №210 «Про встановлення граничної суми розрахунків
готівкою» із змінами і доповненнями встановлено граничну суму розрахунків
готівкою:● підприємств (підприємців) між собою протягомодного дня в розмірі 10000 (десяти тисяч) гривень;● між фізичною особою та підприємством(підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50000 (п’ятдесяти тисяч) гривень;● фізичних осіб між собою за договорамикупівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50000
(п’ятдесяти тисяч) гривень.Згідно з п.1.14 ст.1 Закону України від05.04.2001 №2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» зі
змінами та доповненнями (далі – Закон):- електронний платіжний засіб – платіжнийінструмент, який надає його держателю можливість за допомогою платіжного
пристрою отримати інформацію про належні держателю кошти та ініціювати їх
переказ;- платіжна картка – електронний платіжнийзасіб у вигляді емітованої в установленому законодавством порядку пластикової
чи іншого виду картки, що використовується, зокрема, для ініціювання переказу
коштів з рахунка платника або з відповідного рахунка банку з метою оплати
вартості товарів і послуг, перерахування коштів зі своїх рахунків на рахунки
інших осіб (п.1.27 ст.1 Закону).Враховуючи викладене вище, обмеження щодограничної суми розрахунків не поширюється на розрахунки, які проводяться із
застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток).Відповідне питання тавідповідь на нього розміщене у категорії 109.13 Бази знань, що знаходиться на
сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного
веб-порталу ДФС України за посиланнямhttp://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИЗНАНЬ».
 
Форум » Оголошення ДПІ » Оголошення ДПІ » Чи поширюється обмеження щодо граничної суми
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтів - uCoz