П`ятниця, 18.08.2017, 08:54

null   Зміївська районна рада         null
Головна | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Гапон 
Форум » Оголошення ДПІ » Оголошення ДПІ » Чи оподатковується військовим збором дохід фізичної особи
Чи оподатковується військовим збором дохід фізичної особи
ГапонДата: Вівторок, 06.06.2017, 11:15 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Модератори
Повідомлень: 4595
Репутація: 0
Чи оподатковується військовим збором дохід фізичної особи у виглядіпенсії?06.06.2017Відповідно до п.п. 1.1п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня
2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платниками
військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, а саме фізичні особи
- резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.Об’єктом оподаткуваннявійськовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1
підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).Згідно з п. 163.1 ст.163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний)
оподатковуваний дохід, до якого відповідно до п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164
ПКУ включаються, зокрема, суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану
відповідно до закону), отримуваних платником податку з Пенсійного фонду
України, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для
осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1
січня звітного податкового року (у 2017 році – 12470 грн (1247 грн. х 10), у
2016 році – 10740 грн (1074 грн. х 10)), - у частині такого перевищення.Положення п.п.164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ не застосовується до пенсій, призначених
учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність
ст. 10 Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів
війни, гарантії їх соціального захисту» із змінами та доповненнями (далі –
Закон № 3551).Ставка збору становить1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ(п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд.XX ПКУ).Нарахування, утриманнята сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому
ст. 168 ПКУ (п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).Податковий агент, якийнараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника,
зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок,
використовуючи ставку збору 1,5 відс. (п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).Разом з тим,відповідно до п.п. «е» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального
місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається
сума пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону),
отримувана платником податку з Пенсійного фонду України крім випадку,
визначеного п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.Згідно з п.п. 1.7 п.16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ звільняються від оподаткування збором
доходи, що згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного
доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою
ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25,
165.1.52 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.Таким чином, якщо сумапенсії (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону)
перевищує у 2017 році 12470 грн., то частина такого перевищення є об’єктом
оподаткування військовим збором.Водночас пенсії,призначені учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких
поширюється чинність ст. 10 Закону № 3551, військовим збором не
оподатковуються.З цим та іншимироз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступномуінформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення укатегорії 132.02).
 
Форум » Оголошення ДПІ » Оголошення ДПІ » Чи оподатковується військовим збором дохід фізичної особи
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтів - uCoz