Понеділок, 21.08.2017, 02:44

null   Зміївська районна рада         null
Головна | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Гапон 
Форум » Оголошення ДПІ » Оголошення ДПІ » Деклараційна кампанія- 2017: сплата податку на доходи
Деклараційна кампанія- 2017: сплата податку на доходи
ГапонДата: Понеділок, 10.04.2017, 15:53 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Модератори
Повідомлень: 4626
Репутація: 0
В яких випадках сумадоходу, отриманого ФО від продажу земельної ділянки, не підлягає оподаткуванню ПДФО?Відповідно до пп. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165розділу IV ПКУ до складу загального місячного (річного ) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі,
визначеними ст. 121 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року №2768-III (далі - Кодекс) залежно від їх призначення, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації.Згідно із п. 1 ст. 121 Кодексу встановленонорми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам із земель державної або
комунальної власності в таких розмірах:  для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара. Крім того, п. 172.1 ст. 172 ПКУ передбачено, що дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Кодексу залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Враховуючи вищевикладене, до складузагального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок
відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Кодексу залежно від їх призначення, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації. Крім того, не підлягає оподаткуванню дохід, отриманий платником
податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Кодексу залежно від її призначення, та за умови перебуваннятакого майна у власності платника податку понад три роки (земельна ділянка
придбана не у процесі приватизації).Чи оподатковуєтьсяПДФО дохід від продажу житлового будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташований такий будинок), що перебуває у власності ФО понад три роки, якщо земельна ділянка перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121Земельного кодексу України?Згідно з п.172.1 ст.172 ПКУ дохід, отриманийплатником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі
об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку
понад три роки, не оподатковується.Дохід від відчуження господарсько-побутовихспоруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не до п.172.2 ст.172 ПКУ дохід,отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 цієї статті,
або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в пункті 172.1 цієї статті, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу. При цьому пунктом 1 статті 121 Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. N 2768-III із змінами та доповненнями (далі - Земельний кодекс)
встановлено норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара.Зважаючи на законодавчі норми , у разі продажубудинку, що перебуває у власності фізичної особи понад три роки, разом із земельною ділянкою, якщо ділянка перевищує норми безоплатної приватизації, частина доходу, пропорційна сумі доходу від продажу земельної ділянки (з
урахуванням норм ст. 121 Земельного кодексу) не оподатковується, а частина доходу від продажу земельної ділянки, яка перевищує норми, встановлені статтею 121 Земельного кодексу, оподатковується за ставкою 5 % пропорційно сумі такого перевищення.
 
Форум » Оголошення ДПІ » Оголошення ДПІ » Деклараційна кампанія- 2017: сплата податку на доходи
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтів - uCoz