Неділя, 20.08.2017, 09:56

null   Зміївська районна рада         null
Головна | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Гапон 
Форум » Оголошення ДПІ » Оголошення ДПІ » Які доходи підлягають обов’язковому декларуванню?
Які доходи підлягають обов’язковому декларуванню?
ГапонДата: П`ятниця, 17.03.2017, 14:21 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Модератори
Повідомлень: 4626
Репутація: 0
Податковим кодексом України (далі – Кодекс)визначено, які види доходів, отримані протягом звітного року, зобов’язані
декларувати громадяни. До таких доходів, які підлягають обов’язковому
декларуванню за наслідками 2016 року, належать:- доходи, одержані від осіб, які не єподатковими агентами (особами, які не є податковими агентами, вважаються
нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької
діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в контролюючих органах як
особа, що провадить незалежну професійну діяльність (пп.. 168.2.1 п. 168.2 ст.
168 Кодексу);- дохід у вигляді вартості успадкованого майна(кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню
(крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до
нотаріального оформлення об’єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у
спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи
фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями-резидентами, які сплатили податок до
нотаріального оформлення об’єктів спадщини (п. 174.3 ст. 174 Кодексу);- дохід у вигляді подарунка від фізичних осіб,крім подарунків, отриманих нерезидентами, які зобов’язані сплатити податок до
нотаріального оформлення договору дарування та обдарованих – резидентів, які
отримали подарунок, що оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи
фізичних осіб, а також іншими обдарованими (резидентами), які податок до
нотаріального оформлення об’єктів дарування (п. 174.6 ст. 174 Кодексу);- дохід, отриманий орендодавцем при наданнінерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є
суб’єктом господарювання (пп. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Кодексу);- іноземні доходи (пп. 170.11.1 п. 170.11 ст.170 Кодексу);- інвестиційний прибуток (пп. 170.2.2 п. 170.2.ст. 170 Кодексу);- невикористані та неповернуті кошти, одержаніу вигляді цільової благодійної допомоги (пп. 170.7.5 п. 170.7 ст. 170 Кодексу);- нецільова благодійна (у тому числіматеріальна) допомога, одержана понад встановлену Кодексом норма (у 2016 році –
1930 грн) (пп. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Кодексу);- не погашена при припиненні трудових відносинз працедавцем частина податку з суми, наданої на відрядження або під звіт та не
повернутої (пп. 170.9.1 п.170.9 ст. 170 Кодексу);- сума боргу платника податку, анульованогокредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою
банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі, якщо його сума
перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на
рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (якщо кредитор
повідомляє платника податку-боржника рекомендованим листом з повідомленням про
вручення щодо анулювання боргу ) (пп. «д» 164.2.17 п. 164.2. ст. 164 Кодексу);- сума заборгованості платника податку заукладеним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та
яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму,
діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2016
році – 689 грн), крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк
позовної давності згідно з розділом ІІ Кодексу, що встановлює порядок стягнення
заборгованості з податків, зборів і погашення податкового боргу (пп. 164.2.7 п.
164.2. ст. 164 Кодексу);- сума недоплати податку при припиненнітрудової діяльності (пп. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169 Кодексу);- кошти або майно (нематеріальні активи),отримані платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий
державі згідно із законом, у сумах, які визначені обвинувальним вироком суду
незалежно від призначеної ним міри покарання (пп.. 164.2.12 п. 164.2 ст. 164
Кодексу);- оподатковуваний дохід (прибуток), невключений до розрахунку загальних оподатковуваних доходів минулих податкових
періодів та самостійно виявлений у звітному періоді платником податку або
нарахований контролюючим органом згідно з Кодексом (пп.. 164.2.6 п. 164.2 ст.
164 Кодексу;Також, за результатами звітного податковогороку, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати податкову
декларацію, в якій зазначає доходи з джерелом їх походження з України та
іноземні доходи (пп.. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 Кодексу).Звертаємо увагу на те, що з 2017 року (занаслідками 2016 року) вже немає обов’язку подавати річну декларацію, якщо
протягом року отримувалися доходи від двох і більше податкових агентів,
оскільки з 1 січня 2016 року пп. «є» п. 176.1 ст. 176, який встановлював такий
обов’язок, виключено з Кодексу.
 
Форум » Оголошення ДПІ » Оголошення ДПІ » Які доходи підлягають обов’язковому декларуванню?
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтів - uCoz